Koupelna v paneláku

Omezené prostory pro koupelnu v panelovém domě vyžadují některá specifika. Doba postoupila a tak dnes je možné dosáhnout i na malých prostorech koupelen v panelácích dřívě nečekaného pohodlí, luxusu a přepychu. Rekonstrukce malé koupelny patří k těm nejtěžším, zvlášť když chceme, aby zdejší prostor odpovídal našemu současnému životnímu stylu. Ovšem svá úskalí rekonstrukce koupelny v klasickém panelovém domě stále samozřejmě má. Nejprve je nutné se zamyslet nad tím, jak často se koupete (sprchujete). Dále si musíte rozmyslet, zda chcete sprchový kout nebo vanu. Pokud chcete vanu, tak jestli v kombinaci se sprchovým koutem nebo plně využít prostor pro vanu, do které se můžete pohodně uvelebit. Tuto volbu si musíte pořádně nechat projít hlavou, protože se od ní odvíjí celé řešení koupelny. Rovněž můžete zvážit oddělení, anebo naopak spojení toalety s koupelnou.

Vždy záleží na prostoru, který vám vaše koupelna nabízí. Pokud máte umakartové jádro, určitě pryč s ním. Koupelnu to prodraží minimálně o 20 000, ale určitě se to vyplatí. Tato cena se dá snížit, pokud nepoužijete klasické vyzdění ale příčku pomocí sádrokartonu. Pokud máté délku prostoru pro umývání v kopelně alespoň 140 cm můžete se rozhodnout mezi velkým sprchovým koutem, vanou, nebo vanou v kombinaci se zástěnou a sprchovým koutem. Pokud ovšem délka umývacího prostoru bude do 100 cm pak na výběr příliš nemáte a musíte zvolit sprchový kout.

Další věcí o které je potřeba přemýšlet jsou úložné prostory. Firmy zabývající se jejich výrobou nabízi nepřeberné množství barev a stylů, od rustikalního až po moderně minimalistické. Vybere si opravdu každý, ale vyplatí se navštívit několik vzorkových prodejen a prohlédnout si také nabídku prodejců na internetu. Bude překvapení nakolik se ceny mohou prodejce od prodejce lišit.

Další dominantou každé koupelny, těch panelákových nevyjímaje je umyvadlo. Opět záleží na prostoru a vašem vkusu. Na výběr máte z těchto možnosti: Klasická Zápustná, Nábytková a Umývátka. Důležitý je i odkládací prostor umyvadla a pokud vám to místo dovoluje můžete se rozhodnout mezi klasickým umyvadlem nebo dvojitým umyvadlem.

Pokud se royhodnete i pro umyvadlo pak vám zbýva rozhodnutí o osvětlení, topení, zdali bude v koupelně i toalete, bidet nebo dokonce pisoár. Přijde Vám toho moc? Nevadí výrobci dnes naštěstí nabízí speciální koupelnové série, které vám rozhodování usnadní. Navíc Vám dokáži připravid 3D grafické návrhy, kde již využijí rozměry vasí koupelny, a tak získáte detailní představu o tom, jak nová koupelna bude vypadat ještě před její rekonstrukcí.

Fotogalerie Koupelen v paneláku - inspirace

Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku Fotogalerie Koupelna v paneláku